O mnie

Bartosz Chodyła – programista webowy

Cześć! Mam na imię Bartosz. Interesuje się sportem (siłownia, piłka nożna, narty), muzyką (głównie elektroniczną) oraz nowinkami technologicznymi.

Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Na ostatnim roku mocno zacząłem interesować się programowaniem i poszukiwać możliwości rozwoju w tym kierunku. Szeroki research sprawił, że przystąpiłem do projektu Przyszły Programista.

W trakcie realizacji projektu przebrnąłem przez wiele języków programowania:

  • Swoją przygodę rozpocząłem od nauki języka C++ zarówno w podejściu proceduralnym, jak i obiektowym, dzięki czemu zdobyłem fundament do nauki kolejnych języków. W tym czasie stworzyłem kilka pomniejszych projektów takich jak książka adresowa czy gra w ping ponga.
  • Kolejnym przystankiem były technologie webowe. Przygodę z nimi rozpocząłem od nauki frontendowej trójcy – HTML, CSS i JavaScript. Następnym krokiem był back-end: PHP oraz MySQL. Solidne podstawy umożliwiły mi stworzenie pierwszego większego projektu webowego opartego na zbudowanym od podstaw frameworku, wykorzystującym wzorzec MVC. Była to aplikacja do zarządzania budżetem domowym – Dreamchaser. Nauczyłem się także tworzyć strony z użyciem najpopularniejszego systemu zarządzania treścią na świecie – WordPressa, dzięki czemu wszyscy możemy podziwiać stronę, na której się obecnie znajdujemy 😎.
  • Następnie przyszedł czas na jeden z najpopularniejszych obecnie języków programowania – Java. Dzięki jego poznaniu oraz, a także nauce JavyFX stworzyłem prostego klienta poczty e-mail oraz aplikację pogodową.
  • Ostatnim etapem projektu był wybór specjalizacji. Zdecydowałem się na rozwój w kierunku platformy .NET, a konkretnie języka C#. W oparciu o framework ASP.NET MVC 5 udało mi się stworzyć aplikację dla pracowników siłowni, ułatwiającą zarządzanie swoim miejscem pracy.

Systematyczna nauka sprawiła, że w kilkanaście miesięcy przeszedłem daleką drogę – od posiadającego znikomą programistyczną wiedzę mechanika, do potrafiącego realizować coraz większe projekty programisty z niekończącą się chęcią do dalszej nauki i rozwoju.

Obecnie pracuję jako Junior Solutions Engineer w firmie, która rozwija autorską aplikację webową LMS (Learning Management System).

Zachęcam do zapoznania się z moim portfolio, obejrzenia profilu na portalu LinkedIn oraz do kontaktu, jeśli istnieje zainteresowanie współpracą.